Zalety telefonii VOIP

Drogie rozmowy telefoniczne? Uzależnienie od operatorów telekomunikacyjnych? Wysokie rachunki za rozmowy krajowe i zagraniczne? Te czasy już bezpowrotnie minęły! Rozwój technologii spowodował, że dziś możemy wykonywać połączenia przez Internet, co znacznie obniża koszty i jest bardzo wygodne! Telefonia VOIP, bo o niej mowa, jest konkurencja dla  sieci komunikacyjnych, które przez lata miały monopol na rozmowy krajowe i zagraniczne. Chcesz obniżyć swoje rachunki za rozmowy? Telefonia VOIP to doskonałe rozwiązanie!

Voip – tanie połączenia telefoniczne

Komunikacja odgrywa dziś ogromna rolę. Nie wyobrażamy sobie już codziennego życia bez telefonów, częstych rozmów z najbliższymi, nawet z tymi, którzy oddaleni są o tysiące kilometrów. Szybkie łącza internetowe umożliwiły  korzystnie z połączeń telefonicznych, które omijają klasycznych operatorów – dzięki temu są znacznie tańsze i wygodniejsze! Telefonia VOIP cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i ma coraz większą rzeszę zwolenników – trudno się dziwić!

Jak działa telefonia VOIP?

VOIP to skrót od Voice over Internet Protocol  – jest to metoda odbierania analogowych sygnałów audio, które zostają przekształcane w dane cyfrowe. Dzięki temu, mogą one być przesyłane przez Internet. Oznacza to, że standardowe połączenie, może zostać zamienione na połączenie  internetowe, które omija operatorów sieci komórkowych oraz ich – nadal niestety wysokie – opłaty telefoniczne.

VOIP to technologia rewolucyjna, która wciąż się rozwija i poprawia swoje standardy.  Dostawcy, tacy jak Spikon, starają się, aby oferty były jak najdogodniejsze dla klientów.

Telefon przez Internet – warto oszczędzać

Po pierwsze – oszczędności. Telefonia VOIP  to przede wszystkim duże oszczędności. W porównaniu do  operatorów  telekomunikacyjnych, rozmowy za pośrednictwem VOIP są znacznie tańsze. Oszczędzamy przede wszystkich na połączeniach międzynarodowych jak i na połączeniach komórkowych.

Po drugie – niezależność od operatorów. Chcesz być w pełni niezależny od operatorów? W takim razie telefonia VOPI będzie dla Ciebie idealna. Łączność opiera się wyłącznie o specjalne urządzenie, które znajduje się w twoim domu lub w firmie. Nie musisz  korzystać z usług żadnych zewnętrznych operatorów.

Po trzecie –  dobra jakość rozmów – dzięki telefonii VOIP zyskujesz doskonałą jakość rozmów, często jest ona znacznie lepsza, aniżeli w przypadku tradycyjnych  kanałów.

Po czwarte – to nie jest skomplikowane! Tak naprawdę, nie musisz korzystać z komputera. Wymagana jest podłączenie specjalnego urządzenia do bramki, które jest absolutnie niezależne – aby korzystać z VOIP  nie musisz mieć komputera.

Po piąte – nie musisz dużo zmieniać – nie musisz ani kupować nowego sprzętu, ani telefonów. Z telefonii VOIP możesz korzystać posługując się swoim telefonem stacjonarnym – to znacznie obniża koszty.

Warto również zwrócić uwagę na to, że dziś Internet jest powszechny i znajduje się niemal w każdym domu i w każdej firmie. Dlatego, decydując się na telefonię VOIP, a więc telefonie komórkową, nie trzeba już inwestować w okablowanie oraz w dodatkowy sprzęt – wszystko co potrzebne już posiadasz! Z czego można wykonywać połączenia? Zarówno z telefony analogowego, jak i z telefonu komórkowego, z komputera, a także z bramki VOIP.

Czy warto? Z pewnością tak! Obniżenie kosztów rozmów jest znaczne i chociażby z tego powodu warto zainteresować się  telefonią komórkową. Wybierając jednak operatora, warto dokładnie sprawdzić, co oferuje w ramach abonamentu. Wybierając Spikon zyskujesz:

  • Niskie stawki za połącznie,
  • Brak opłat za połączenia w sieci SPIKON,
  • Bezpłatna pomoc techniczną,
  • Bardzo proste zarządzanie,
  • Wybór numeru telefonu z dowolnej strefy numeracyjnej w Polsce.

Przeniesienie swojego numeru jest bardzo proste! Wystarczy kilka kroków, abyś w końcu mógł płacić mniej za swoje połączenia!

Przewiń do góry Skip to content