Studium przypadków

Mikroprzedsiębiorca / IT

 • Kim jest klient?

  Mikroprzedsiębiorca tworzący aplikacje mobilne na zamówienie.

 • Jaki miał problem i jaki cel chciał osiągnąć?

  Klient zgłosił się do nas z potrzebą usprawnienia kanału kontaktu telefonicznego. Do tej pory używał tradycyjnej telefonii, a nagły wzrost działalności przysporzył problemów ze sporą ilością dzwoniących. Klient nie był w stanie odebrać wszystkich połączń, przez co stracił klientów.

 • Jakie rozwiązania zastosowaliśmy?

  Dotychczasowy numer telefonu został bezpłatnie przeniesiony przez pracowników Spikon do naszej sieci. Wszystkie połączenia na główny numer klienta są teraz kierowane do Drzewa Zapowiedzi Głosowych, a dzwoniących wita głos profesjonalnego lektora. Nowe rozwiązanie pozwala klientowi na skierowanie połączeń do usługi poczty głosowej oraz oddzwonienie do nich w dogodnym czasie.

 • Jaki był efekt wdrożonego systemu?

  Po dwóch miesiącach klient potwierdził, że jego komunikacja z kontrahentami uległa znacznej poprawie. W opinii klienta podniósł się prestiż firmy. Przy dalszym rozwoju klient będzie rozważał użycie usługi kolejkowania połączeń oraz nagrywania ich.

Przedsiębiorstwo IT

 • Kim jest klient?

  Firma świadcząca usługi z zakresu outsourcingu IT.

 • Jaki miał problem i jaki cel chciał osiągnąć?

  Klient zgłosił zapotrzebowanie na usługę telekonferencji dla dużej ilości osób (60+) z możliwością moderowania (m. in. udzielanie głosu słuchaczom). Bardzo istotna dla klienta była możliwość dołączenia do konferencji za pośrednictwem telefonu komórkowego oraz zabezpieczenie konferencji kodem PIN.

 • Jakie rozwiązania zastosowaliśmy?

  Usługa Telekonferencje Spikon idealnie wpisała się w wymagania klienta. Usługę uruchomiono na łatwym do zapamiętania złotym numerze. Osoby korzystające z telekonferencji zostały wyposażone w aplikacje służące do wykonywania połączeń w sieci Spikon.

 • Jaki był efekt wdrożonego systemu?

  Klient po kilku tygodniach używania konferencji wyraził pełną satysfakcję z działania usługi.

Finanse

 • Kim jest klient?

  Jedna z większych instytucji finansowych w Polsce.

 • Jaki miał problem i jaki cel chciał osiągnąć?

  Klient szukał narzędzi mogących poprawić wydajność regularnie przeprowadzanych akcji windykacyjnych. Klient posiada własną infrastrukturę telekomunikacyjną.

 • Jakie rozwiązania zastosowaliśmy?

  Wspólnie wypracowanym rozwiązaniem było zastosowanie SIP Trunku z funkcją "Palenie Numerów" z dopasowaniem do strefy numeracyjnej. Przy każdym połączeniu wychodzącym Spikon automatycznie losuje unikalny numer telefoniczny dopasowany do strefy numeracyjnej "adresata".

 • Jaki był efekt wdrożonego systemu?

  Wzrost współczynnika odebranych połączeń o około 40%. Taki skok wydajności w opinii klienta, poza zastosowaniem palenia numerów, był związany z brakiem limitu jednoczesnych kanałów rozmownych w Spikon, który u poprzedniego operatora blokował wydajność Dialera Automatycznego.

Szpital

 • Kim jest klient?

  Jeden z największych szpitali klinicznych w Polsce.

 • Jaki miał problem i jaki cel chciał osiągnąć?

  Gigantyczne problemy interesantów z dodzwonieniem się do rejestracji telefonicznej. Użycie analogowej centrali uniemożliwiało połączenie więcej niż jednego dzwoniącego.

 • Jakie rozwiązania zastosowaliśmy?

  Klient wybrał bardzo łatwy do zapamiętania złoty numer telefonu. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, pracownicy Spikon pomogli zaprojektować drzewo zapowiedzi głosowych. Zapowiedzi przeczytane zostały przez profesjonalnego lektora. Uruchomiono usługę Call Center - kolejkowanie połączeń oraz możliwość odbierania połączeń przez wielu pracowników jednocześnie. Klient korzysta z usługi API SMS w celu informowania interesantów o wizytach. Usługa Syntezator Mowy jest używana do informowania dzwoniących o nagłych, istotnych zmianach w obsłudze.

 • Jaki był efekt wdrożonego systemu?

  Zdecydowane zmniejszenie ilości osób w kolejce do rejestracji w budynku szpitala. Dzięki zastosowaniu kolejkowania do szpitala dodzwonić się może dowolna ilość osób, która zamiast walczyć "o wolną linię" czeka na swoją kolej słuchając spokojnej muzyki. Usprawniono komunikację z interesantami, dzięki wysyłaniu wiadomości SMS z ważnymi informacjami.

Przewiń do góry Skip to content