Usługi call center – jak podwyższyć ich jakość w 2019 roku?

Prowadzenie firmy call center, biura obsługi klienta albo jakiejkolwiek innej firmy, która swoje działania opiera na komunikacji z klientami, to duże wyzwanie. Jednak w 2019 roku masz do dyspozycji szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym możesz znacząco podwyższyć jakość prowadzonych działań. Oto trzy podstawowe sposoby na to, by z jednej strony zwiększyć przychody, a z drugiej zbudować pozytywny wizerunek swojej firmy!

Jak podwyższyć jakość usług call center?

1. Wybierając technologię VOIP

Jeżeli świadczysz usługi call center albo prowadzisz biuro obsługi klienta, bez wątpienia Twoi pracownicy dzwonią bardzo dużo. To z kolei wiążę się z koniecznością wybierania takich rozwiązań, które generują najniższe koszty połączeń. Jeżeli chcesz skorzystać z najtańszego rozwiązania, wybierz centralę VOIP, dzięki której nie tylko będziesz mógł wykonywać połączenia za pośrednictwem łącza internetowego, ale również unikniesz kosztów, związanych z zakupem specjalistycznych sprzętów, budową serwerowni czy tworzeniem instalacji. Telefonia internetowa rośnie w siłę – zarówno ze względu na niskie koszty wykonywanych połączeń, jak również jakość komunikacji oraz szereg dodatkowych usług, które pozwolą Ci o wiele skuteczniej obsługiwać klientów i które dają możliwość automatyzacji wielu procesów, przeprowadzanych w firmie.

Centrala VOIP to tańsza i usprawnione komunikacja – zarówno wewnętrzna (między pracownikami), jak i zewnętrzna (na linii pracownik-klient)!

2. Korzystając z usług SPIKON

Wybierając system call center w naszej firmie, możesz skorzystać z bardzo dużej liczby usług, które mają na celu zwiększenie efektywności codziennych działań Twoich oraz zatrudnionych w firmie pracowników. Wybierając któryś z udostępnianych pakietów, będziesz mieć możliwość nagrywania połączeń, ich kolejkowania, stworzenia menu IVR czy korzystania z automatycznego dialera. Zadbasz o to, by klient nie czekał długo na połączenie z konsultantem i by jego obsługa była jak najlepsza.

Co więcej – wśród oferowanych usług, znajdują się również takie, które pozwolą Ci lepiej zadbać o swój biznes. Będziesz mógł zorganizować telekonferencję z pracownikami lub partnerami biznesowymi, wygenerujesz i przeanalizujesz raporty dotyczące skuteczności prowadzonych działań, a nawet skorzystasz z niezawodnego, wirtualnego faksu.

3. Stawiając na oprogramowanie call center

Na koniec pozostawiliśmy specjalny system CRM, który pozwoli stworzyć bazę klientów, która znacznie usprawni ich obsługę. Dzięki oprogramowaniu call center Twoi pracownicy będą mogli błyskawicznie sprawdzić dane o kliencie, prześledzić historię kontaktów, pozostawić notatkę dla innego pracownika, a nawet wysłać wiadomość SMS czy zapoznać się z rekordem osoby, która aktualnie dzwoni do pracownika. Taki system daje komfort, a dzięki pełnej integracji z usługami głosowymi SPIKON, staje się narzędziem niezbędnym w każdej firmie, świadczącej usługi call center.

Przewiń do góry Skip to content