Połączenia VoIP — wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Jak działają połączenia VoIP (Voice over Internet Protocol)? Są one w prosty sposób realizowane przez sieć Internet, co pozwala na całkowite wyeliminowanie konieczności tworzenia odrębnej, dodatkowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Jedyne, czego potrzebujesz, to stabilne połączenie internetowe, które może zapewnić oczywiście dostawca usług telekomunikacyjnych. W przypadku połączeń VoIP możesz ponadto zdecydować się na zastosowanie szerokopasmowych kodeków HD (np. G.722), dzięki którym zagwarantujesz sobie i rozmówcom wysoką jakość dźwięku.

Jak realizowane są rozmowy VoIP?

Rozmowy VoIP możesz realizować bez specjalnego sprzętu telekomunikacyjnego i praktycznie z dowolnego miejsca na świecie! Wykonasz je na różne sposoby, w tym przez aplikację zainstalowaną na typowym telefonie komórkowym. Jeśli chcesz, możesz też skorzystać z zaawansowanych aparatów wideokonferencyjnych.

Ogromną zaletą telefonii VoIP jest niski koszt utrzymania usługi oraz samych połączeń. Z technologią VoIP można połączyć dodatkowe funkcje, takie jak:

Takie możliwości mogą w szybki sposób usprawnić pracę firmy i podnieść poziom oferowanej przez nią obsługi.

Dlaczego warto wybrać połączenia VoIP w Spikon?

Oferowana przez nas usługa połączeń VoIP pozwoli Twojej firmie wejść na zupełnie nowy poziom obsługi klientów. Jednocześnie, dzięki technologii i realizowaniu połączeń VoIP szybko zaczniesz oszczędzać – koniec z drogimi abonamentami telefonicznymi! Możesz przy tym zapewnić swoim pracownikom dużą wygodę pracy, wysoką jakość rozmów i swobodę – z VoIP możesz dzwonić do dowolnego miejsca na świecie, bez konieczności wykupowania roamingu.

Jako Spikon zapewniamy, że decydując się na technologię VoIP możesz liczyć na:

  • bezpłatne połączenia telefoniczne pomiędzy pracownikami czy działam wykorzystującymi system – nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat za rozmowy wewnętrzne,
  • tanie połączenia krajowe i międzynarodowe,
  • wybór numeru telefonu spośród wszystkich stref obowiązujących w Polsce,
  • wysoką jakość połączeń, które zrealizujesz z dowolnego miejsca (przy stabilnym i aktywnym łączu internetowym).

Masz pytania? Potrzebujesz dodatkowych informacji? Napisz lub zadzwoń i porozmawiaj z doradcą Spikon!

Przewiń do góry Skip to content