Dźwięki telefonów, które wkurzają!

https://spikon.pl/cennik-polaczen/

Kto nawet raz nie przewrócił oczami gdy usłyszał nietypowy dzwonek telefonu w komunikacji miejskiej, restauracji lub innym miejscu publicznym może nie czytać dalej tego tekstu. Jeżeli jednak doprowadzają Cię do szału dźwięki krzyczących dzieci, zwierząt lub sprośnych piosenek płynących z głośników telefonów, a odsłuchane powitanie w poczcie głosowej zachęca bardziej do odłożenia słuchawki, warto przeczytać podsumowania ostatnich badań prowadzonych przez brytyjskich naukowców dotyczących melodii, które „wpadają nam w ucho”.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, co z resztą znajduje potwierdzenie w naszej opinii, tym bardziej irytujący dźwięk, im więcej tonacji on zawiera. Choć sam właściciel telefonu może tego nie doświadczać, grupa badanych potwierdziła, że ilość słyszanych dźwięków/ instrumentów oraz głosów wpływa na jego pozytywny lub negatywny odbiór. Ogólnie rzecz biorąc, nawet jeżeli bardzo lubisz najnowszy kawałek Pit Bulla, postaraj się raczej nie ustawiać go jako dzwonek lub sygnał oczekiwania na połączenie.

Okazuje się, iż równie mocno irytują nas różnego rodzaj proste, aczkolwiek osobliwe dźwięki wszelkich zwierząt mniej lub bardziej domowych, gadających żab i dzieci informujących o nadchodzącym połączeniu. Oczywiście pomijając badania odbioru dźwięków, należy zaznaczyć, iż ustawianie tego typu dzwonków w telefonie świadczyć może o małym profesjonalizmie właściciela aparatu.

Co jednak nam pasuje? Co ciekawe, choć istnieje cała gama dźwięków, które drażnią statystyczną większość badanych, to ciężko wyróżnić tony lub dzwonki, które lubimy najbardziej. Po prostu to, co nas nie denerwuje, jest dla nas obojętne i te właśnie dźwięki będą najlepiej odbierane przez otoczenie lub naszych rozmówców. Jednym słowem stawiaj na klasyczne dzwonki, dostępne w pamięci telefonu, podobnie jest z sygnałem oczekującym na połączenie. Miarodajny dźwięk znany od lat będzie tu prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak chcesz umilić dzwoniącym do ciebie osobom czas czymś bardziej ekspresyjnym postaw na klasykę, czyli muzykę poważną. Już od dłuższego czasu znany jest zbawienny wpływ muzyki klasycznej na nasz nastrój. Słuchanie Mozarta zaleca się nawet matkom w ciąży – warto wykorzystać ten fakt, zamiast ustawiać kolejny kawałek z listy TOP HITS.

Zapytacie, co z wyrażaniem siebie? Czy trzeba przejmować się wszystkimi wokół? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W końcu, czy wszyscy wokół muszą przejmować się tobą ? No właśnie…
Na dźwięki warto za to z pewnością kategorycznie zwrócić uwagę prowadząc własny biznes. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju prowadzonej przez ciebie firmy, jednak nie jest frazesem powiedzenie, że muzyka łagodzi obyczaje: pozwala dobrze się nastroić, a czasami zrelaksować – warto mieć to na uwadze przy ustawianiu usługi „granie na czekanie”.

Przewiń do góry Skip to content