6 rozwiązań, które pozwolą Ci na szybszy rozwój call center

Jeżeli prowadzisz firmę call center albo posiadasz biuro obsługi klienta w swoim przedsiębiorstwie, z pewnością poszukujesz rozwiązań, dzięki którym uda Ci się znacząco podnieść efektywność swojego zespołu i zwiększyć zadowolenie swoich klientów. My polecamy Ci 6 nowoczesnych funkcji oraz usług, które znajdziesz w ofercie SPIKON i dzięki którym realizacja celów biznesowych będzie o wiele łatwiejsza. Oto one!

6 rozwiązań dla efektywnego rozwoju call center

Centrala VOIP

W XXI wieku pragniemy korzystać z rozwiązań nowoczesnych i funkcjonalnych, które skutecznie zastępują starsze technologie. Tak właśnie jest z VOIP i centralami IP, dzięki którym możliwe jest wykonywanie i odbieranie połączeń za pomocą łącza internetowego. W ten sposób nie tylko znacznie obniżysz koszty połączeń w swojej firmie call center, ale również zyskasz wyższą jakość rozmów i unikniesz konieczności kupowania sprzętu – wystarczą Ci tylko telefony VOIP i wirtualna centrala telefoniczna, którą oferuje SPIKON.

Nagrywanie połączeń

To funkcja niezbędna w procesie rozwoju działów call center czy obsługi klienta. Dzięki nagrywaniu rozmów, a następnie możliwości ich błyskawicznego wyszukania oraz odsłuchania, można szkolić pracowników, usprawniać obsługę klienta oraz skuteczniej poszukiwać sposobów na poprawienie jakości oferty. Nagrywanie połączeń jest możliwe dzięki wspomnianej już centrali IP.

Kolejki oczekujących

W firmach call center bardzo często dochodzi do sytuacji, w których wiele osób próbuje jednocześnie dodzwonić się pod jeden numer. W takich wypadkach niezbędna okaże się ta funkcja, dzięki której możliwe będzie rozdzielenie połączeń na kilku konsultantów, a co za tym idzie – obsługa wielu klientów w tym samym czasie.

Voicer

W SPIKON oferujemy specjalną aplikację, która znacząco wspomaga pracę konsultantów. Dzięki Voicer, pracownik ma łatwy i szybki dostęp do funkcji platformy SPIKON, może szybko odnaleźć numer w książce telefonicznej i połączyć się z nim, odtworzyć nagraną rozmowę albo monitorować na żywo kampanię call center. Znacznie usprawni to i uskuteczni prowadzone przez niego działania.

Oprogramowanie call center

A konkretnie – system CRM, który stanowić będzie nie tylko bazę danych klientów, ale również pozwoli na prześledzenie historii relacji z klientem czy przeanalizowanie skuteczności sprzedaży lub obsługi. Warto postawić na taki program call center, który będzie zintegrowany z usługami głosowymi, np. SPIKON.

Menu IVR

Ostatnią z polecanych funkcji jest menu IVR albo inaczej Drzewo Zapowiedzi Głosowych, z którym – jako klienci – zetknęliśmy się wszyscy, np. łącząc się z operatorem telefonii komórkowej czy bankiem. Na czym polega? Dzięki tej funkcji klient, po nawiązaniu połączenia, ma możliwość wybrania konkretnej, interesującej go opcji – może to być np. rodzaj sprawy, którą chce poruszyć podczas rozmowy z konsultantem. Po wybraniu konkretnego numeru, otrzyma stosowną informację lub połączy się z pracownikiem – to rozwiązanie niezwykle korzystne dla obu stron.

Oczywiście to nie wszystkie rozwiązania, które pozwolą Ci sprawniej rozwijać biznes – więcej znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Przewiń do góry Skip to content