5 powodów, dla których warto zdecydować się na usługi wirtualnego call center

Usługi call center to najskuteczniejszy sposób na stworzenie prężnie działającego działu telefonicznej obsługi klienta. Organizacja własnego centrum bywa jednak bardzo kosztowna i problematyczna, wiąże się z zakupem drogiego sprzętu i zatrudnienia wielu dodatkowych osób. Można uniknąć tych trudności, decydując się na wirtualne call center, działające w chmurze. Poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto wybrać takie rozwiązanie.

1. System call center w chmurze – profesjonalna obsługa klienta niskim kosztem

Założenie własnego działu call center może nieść za sobą gigantyczne koszty. Zorganizowanie odpowiednio dużego biura, stworzenie i wyposażenie stanowisk pracy, zakupienie sprzętu i oprogramowania call center – w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa, może to być inwestycja rzędu setek tysięcy złotych. Na szczęście można ominąć taki wydatek i zdecydować się na wirtualny system call center, działający w chmurze. Można to zrobić z pomocą operatora telekomunikacyjnego, świadczącego tego typu usługi – jak Spikon. Działanie takiego systemu jest możliwe dzięki telefonii VoIP, opierającej się na połączeniu z Internetem – umożliwia ona przeprowadzanie rozmów bez kupowania specjalistycznego sprzętu  czy oprogramowania. Korzystając z pomocy firmy telekomunikacyjnej, można więc uzyskać dostęp do usług call center bez konieczności ponoszenia bardzo wysokich kosztów. Co więcej, VoIP to sieć o wiele tańsza od tradycyjnej sieci telefonicznej również ze względu na ceny połączeń, w tym także rozmów międzynarodowych – jedynym jej ograniczeniem jest bowiem dostęp do Internetu.

2. Krótki czas wdrożenia systemu call center

Wybierając wirtualne usługi call center od operatorów telekomunikacyjnych, oszczędzamy także dużo czasu. Wdrożenie stacjonarnej obsługi klienta może zająć długie miesiące, tymczasem skorzystanie z gotowego rozwiązania, zapewniającego dostęp do nowoczesnego oprogramowania call center, usług wykwalifikowanych konsultantów oraz intuicyjnego panelu klienta, pozwalającego na swobodne zarządzanie usługami, to rozwiązanie umożliwiające skorzystanie z tej opcji niemal od razu.

3. Możliwość tworzenia kampanii i przydzielania do nich odpowiednich grup konsultantów

W firmach obsługa klienta zazwyczaj jest dzielona na poszczególne działy, np. sprzedaż, reklamacje czy dział gwarancyjny. Również przy wirtualnym centrum kontaktowym można rozdzielić obsługę klienta na różne kampanie i zarządzać nimi w taki sposób, by najlepiej odpowiadały potrzebom danego przedsiębiorstwa. Do poszczególnych kampanii można także przydzielać odpowiednich konsultantów. W Spikonie każdy z nich posiada przydzielone mu punkty, które świadczą o jego kwalifikacjach – dzięki temu z łatwością można poprzesuwać pożądane osoby do odpowiednich kampanii.

4. Sprawna i profesjonalna obsługa klienta

Co ważne, mimo, że wirtualny system call center jest rozwiązaniem o wiele tańszym, niż stacjonarne biura obsługi – nie oznacza gorszej jakości usług. Niższe ceny wynikają z zastosowanych rozwiązań i braku konieczności ponoszenia wysokich kosztów na zakup wyposażenia, zatrudnienie dodatkowych pracowników oraz oparciu sieci na połączeniu internetowym. W ramach rozwiązania otrzymujemy pomoc wykwalifikowanych, doświadczonych konsultantów, którzy każdą rozmowę z klientem przeprowadzą w sposób profesjonalny i skuteczny.

5. Łatwa obsługa systemu z poziomu profilu klienta

Ogromną zaletą skorzystania z wirtualnego call center, opartego na telefonii internetowej, jest łatwy dostęp i możliwość zarządzania usługą z poziomu profilu klienta. Każdy klient operatora telekomunikacyjnego Spikon otrzymuje specjalne konto, na którym może w łatwy i szybki sposób zarządzać kampaniami i konsultantami oraz wprowadzać własne ustawienia, dopasowane do swoich wymogów i potrzeb. Co więcej, ma także dostęp do nagrywanych rozmów z klientami, dzięki czemu może na bieżąco kontrolować jakość telefonicznej obsługi. Profil klienta to również liczne statystyki i raporty, pozwalające monitorować skuteczność prowadzonych kampanii.

Skorzystanie z telefonicznej obsługi klienta z systemem w chmurze jest więc rozwiązaniem wysoce opłacalnym, o wiele tańszym od tradycyjnych opcji – a przy tym zapewniającym pełną kontrolę nad prowadzonymi działaniami i umożliwiającym stworzenie profesjonalnego, sprawnie funkcjonującego działu.

Przewiń do góry Skip to content