W jakich branżach warto wdrożyć usługę call center?

Co znajdziesz w tym artykule:

Słysząc konsultant call center, do głowy przychodzą skojarzenia takie jak centrum telefoniczne zakupów online, centrum obsługi klienta i telefonowanie w sprawie rozliczeń. Są to jedne z najpopularniejszych obszarów działania, jednak istnieje wiele kampanii call center, a centra telefoniczne działają w różnych branżach. Jakie gałęzie przemysłu mają do czynienia z tą formą marketingu? Po odpowiedź zapraszamy do poniższego artykułu.

W jakich zawodach jest miejsce dla kampanii call center?

Istnieje wiele różnych branż, które rekrutują konsultantów call center. Pracy jest tak wiele, że obejmuje niemal każdą dziedzinę biznesu. Oto kilka przykładów:

 • Działalność wysyłkowa
  Ogólna sprzedaż wysyłkowa produktów, żywności i napojów, odzieży, artykułów codziennego użytku oraz innych dóbr.
 • Finanse i ubezpieczenia
  Banki, instytucje finansowe, pożyczki pieniężne, kredyty, papiery wartościowe, ubezpieczenia.
 • Branża telekomunikacyjna
  Firmy telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostawcy Internetu, witryny portali społecznościowych, dystrybucja treści.
 • Sprzedaż detaliczna
  Sprzedaż detaliczna towarów ogólnych i artykułów codziennego użytku.
 • Produkcja
  Żywność i napoje, poligrafia, produkcja maszyn i urządzeń, sprzęt AGD, komputery osobiste oraz inne wyroby techniki.
 • Branża usługowa
  Gastronomia, hotele, usługi okołobiznesowe, działalność związana z IT, branża rekreacyjna i rozrywkowa.

Czym charakteryzuje się praca konsultanta call center?

Większość kampanii call center zajmuje się zapytaniami i rezerwacjami zamówień. Wyróżniamy także stosunkowo więcej zadań takich jak odbieranie i odpowiadanie na połączenia przychodzące od klientów oraz rozmowy wychodzące wykonywane do konsumentów na podstawie przygotowanych list.

Coraz większe możliwości pracy zdalnej w domu?

Myśląc o call center wielu przedsiębiorców ma przed oczami obraz biura i pracowników odbierających telefony, jednak ostatnio liczba miejsc pracy w domu rośnie. Firmy coraz chętniej wykorzystują możliwości, jakie niesie wszechobecny dostęp do Internetu i śmiało oferują swoim pracowników udogodnienie w postaci pracy w domowym zaciszu.

Jakie popularne zawody wykorzystują kampanie call center?

 • Centrum obsługi wysyłkowej odzieży
  To call center, w którym można pracować jako konsultant interesujący się branżą modową, ponieważ treść pracy jest stosunkowo lekka. Zaletą jest możliwość zdobycia wiedzy produktowej i biznesowej w zakresie odzieży
 • Call center przemysłu lotniczego
  W branży lotniczej główną działalnością jest informowanie o biletach, zapytania dotyczące statusu operacji i procedury zmiany rezerwacji. Istnieje kilka terminów technicznych, które są unikalne dla branży lotniczej, a wiele firm zapewnia bardzo solidne przeszkolenia przygotowujące do pracy.
 • Infolinia branży teleinformatycznej
  W branży informatycznej i telekomunikacyjnej, gdzie jest wiele ofert pracy i wysokie stawki godzinowe, świadczone są usługi przychodzące, aby odpowiadać na zapytania dotyczące produktów w Internecie i smartfonach. Wśród ofert pracy znajduje się również biznes połączeń wychodzących, w którym konsultanci call center sprzedają produkty.
 • Call center sprzedaży wysyłkowej
  Istnieją różne rodzaje sprzedaży wysyłkowej, takie jak zakupy telewizyjne, internetowe i zakupy katalogowe, ale ich cechą wspólną jest przyjmowanie zamówień oraz obsługa zwrotów i wymian.
  Zasadniczo w firmie otrzymującej połączenia przychodzące realizowane są zamówienia na produkty oraz informowanie o dostępnych metodach płatności. Konsultanci dokonują rezerwacji zamówień oraz odpowiadają na pytania klientów. Tego typu kampanie call center warto rozważyć w każdej branży, która na co dzień ma bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem.
 • Call center dla branży usługowej
  Dokonując rezerwacji podróży i hotelu przez Internet, jeśli coś pójdzie nie tak, klient otrzymuje telefon zwrotny. W branży usługowej konsultant call center odpowiada na zapytania i kontaktuje się w sprawie niekompletnych danych klientów.

Możliwości wykorzystania kampanii call center jest wiele. W każdej branży, która współpracuje z innymi ludźmi, można śmiało wdrożyć metody tego systemu i skorzystać z benefitów, jakie niesie bezpośrednia rozmowa. Niezależnie czy celem jest zamknięcie sprzedaży, czy ocieplenie wizerunku firmy. Sprawdź ofertę Spikon (https://spikon.pl/oferta/cennik-uslug/) i poznaj narzędzia, jakie oferujemy dla wzmocnienia Twojego biznesu.

Przewiń do góry Skip to content