Usługa VoIP

Co znajdziesz w tym artykule:

Voice over Internet Protocol, czyli VoIP w pigułce

Technologia VoIP coraz odważniej wkracza w naszą rzeczywistość. Dzieje się tak głównie dlatego, że wpisuje się ona w nasze oczekiwania w zakresie coraz szybszej, łatwiejszej i wygodniejszej komunikacji na odległość. Czasy telegramów wydają się być już tylko historią. Wiemy, że możemy komunikować się niemal z prędkością światła i to bardzo nam odpowiada. I w takie nasze oczekiwania jak najbardziej wpisuje się usługa VoIP, wykorzystująca technologię VoIP, która umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych za pośrednictwem szerokopasmowego dostępu do Internetu. I, co bardzo ważne usługa VoIP umożliwia rozmowę nie tylko z innymi użytkownikami tej usługi, ale również z osobami, które korzystają z analogowej linii telefonicznej.

A czym to się obsługuje?

Właściwie wszystkim. W praktyce bowiem z technologii tej korzystać możemy zarówno poprzez własny komputer (podobnie jak na zasadzie komunikatora głosowego), specjalny telefon VoIP czy zwykły telefon, który został wyposażony w specjalny adapter VoIP. Jest więc bardzo wygodnie. I jest też tanio. Usługa VoIP to bowiem także znaczna redukcja kosztów – przy czym, im na większe odległości rozmawiamy (a mówiąc o Internecie właściwie nie ma granic przestrzennych), tym redukcja tych kosztów też jest większa.

Szmery i szumy czy doskonała jakość?

Gdy mówimy o technologii VoIP, to bardzo często patrzymy na nią poprzez pryzmat tego, co działo się jeszcze jakiś czasu temu, kiedy to zakłócenia podczas przesyłania głosu przez Internet stawiały pod znakiem zapytania sens korzystania z takiej technologii. Tymczasem, wszystko się zmieniło wraz z upowszechnieniem się standardu algorytmu kompresji głosu LPC, który mówiąc najprościej, zapewnia dobrą jakość dźwięku.

Dzięki temu usługa VoIP nabrała nowego wymiaru. Aby rozmawiać, nie musimy już tworzyć kosztownej infrastruktury, aby mieć zagwarantowany prawdziwy komfort rozmów. I jest to usługa dedykowana każdemu, zarówno odbiorcy prywatnemu, który chce korzystać z niej w domu, jak i właścicielowi firmy, dla którego liczy się doskonały kontakt ze światem.

Przewiń do góry Skip to content