Spikon oraz Voice Telecom wdrożył technologię VoIP w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (UCK) w Gdańsku przy współpracy z Voice Telecom oraz Operatorem VoIP – Spikon zdecydowało się na wprowadzenie pełnego zakresu technologii VoIP w swojej placówce, w celu optymalizacji obsługi telefonicznej pacjentów.

Jest to jeden z bardziej znaczących projektów wdrożonych przez nas na pomorzu, którego efekty są już zauważalne w tak krótkim czasie po rozpoczęciu działania.

Zastosowana technologia VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) to rozwiązanie polegające na przetworzeniu mowy na reprezentację cyfrową. Głos poddany zostaje odpowiedniej kompresji oraz kodowaniu, a następnie zostaje podzielony na pakiety. Strumień takich pakietów przesyłany jest następnie za pomocą sieci, gdzie w węźle odbiorczym cały proces zostaje odtworzony w odwrotnym kierunku, co przekłada się na naturalny sygnał głosu. Aby zapewnić wysoką jakość i idealną krystaliczną barwę głosu rozmówcy stosowane są różnorodne zaawansowane technologie.

W dzisiejszych czasach ciężko jest wyobrazić sobie profesjonalne Call Center bazujące na innej technologii, jednakże dopiero niewielka ilość jednostek publicznych korzysta z tych rozwiązań.

Jak wskazuje Damian Bokkus, prezes firmy Spikon, z wielką satysfakcją przyjęty został fakt pomyślnej realizacji tak dużego przedsięwzięcia, jakim było wdrożenie systemu VoIP w UCK, a tym samym zwiększenie innowacyjności placówki. „Jednocześnie liczymy na współpracę z kolejnymi jednostkami służby zdrowia oraz administracji publicznej” – podkreśla.
Przewiń do góry Skip to content