Operatorzy telekomunikacyjni – klasyka czy nowoczesność?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu to tradycyjna poczta miała przewagę nad telefonami i służyła większości osób do komunikacji. Jednak w momencie spopularyzowania telefonów stacjonarnych, a wiele lat później – komórkowych, przestaliśmy pisać listy i wysyłać telegramy. Dzisiaj, w dobie Internetu to tradycyjna telekomunikacja zaczyna przeżywać kryzys, co widoczne jest już w USA. W Polsce tradycyjni operatorzy telekomunikacyjni wciąż trzymają się mocno, jednak technologia VOIP coraz wyraźniej przebija się do świadomości klientów. Czy warto więc postawić na nowoczesne rozwiązania i telefon przez Internet?

Klasyczna telekomunikacja czy VOIP?

Technologie VOIP są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, jednak moda na „dzwonienie przez Internet” dociera również do naszego kraju. Pierwsi potencjał tego rozwiązania dostrzegli przedsiębiorcy, którzy dzięki wykonywaniu i odbieraniu połączeń za pośrednictwem łącza internetowego, mogli nie tylko znacznie zmniejszyć koszty, ale również poprawić jakość komunikacji. Jak bowiem pokazuje praktyka, nawet najtańszy telefon stacjonarny czy komórkowy, nie będzie tak tani, jak telefon VOIP – o ile oczywiście wybierzesz odpowiedniego, cenionego na rynku operatora, takiego jak SPIKON. Wtedy zyskujesz z jednej strony sprawdzone, najnowocześniejsze rozwiązania, a z drugiej usługi bardzo korzystne pod kątem finansowym.

Decydując się na technologię VOIP, możesz zredukować koszty połączeń nawet o 80%! Wynika to nie tylko z tańszych połączeń, ale również braku konieczności budowy, rozbudowy czy utrzymania centrali telefonicznej.

Drugim elementem, który dzieli operatorów telekomunikacyjnych od tych, oferujących telefony VOIP i centrale IP, jest jakość połączeń. I pewnie w tym momencie wiele osób może pomyśleć, że to właśnie tradycyjne rozwiązania generują lepszą jakość dźwięku, prawda? Otóż, jak pokazuje praktyka, jest zupełnie odwrotnie! Wszystko przez to, że w celu uzyskania najlepszej jakości połączeń, najlepsi operatorzy, jak SPIKON, używają specjalnych kodeków HD – dzięki nim nie ma mowy o trzaskach, pogłosie czy innych zniekształceniach. Słyszysz wyraźnie swojego rozmówcę, a on doskonale słyszy Ciebie. Co nie zawsze ma miejsce w przypadku tradycyjnej telefonii.

Oczywiście telefon stacjonarny z Internetem da Ci globalny zasięg, w związku z czym będziesz mógł komunikować się nawet z osobami po drugiej stronie globu – również o wiele taniej i również w najwyższej możliwej jakości.

Centrala VOIP, czyli szeroki wachlarz usług

Warto pamiętać, że stawiając na technologię VOIP, możesz korzystać z wielu dodatkowych udogodnień, oferowanych przez operatora. Nagrywanie i kolejkowanie połączeń, wirtualne faksy, system call center, dialer telefoniczny, menu IVR – wszystko to pozwoli Ci działać jeszcze skuteczniej i da Ci większą satysfakcję niż tradycyjna telefonia stacjonarna czy komórkowa. I to niezależnie od tego, czy prowadzisz biznes, czy jesteś osobą fizyczną!

Werdykt?

Nie ma żadnych wątpliwości – zwycięża technologia VOIP, ponieważ da Ci oszczędność, jakość i szeroki zakres usług, co pozwoli prężniej rozwijać przedsiębiorstwo albo łatwiej realizować cele prywatne. Dlatego sprawdź rozwiązania SPIKON i postaw na nowoczesność!

Przewiń do góry Skip to content