Jak działa wirtualny faks?

Co znajdziesz w tym artykule:

W ostatnim czasie faks internetowy stał się bardzo popularny wśród firm i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Wirtualny faks jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala przedsiębiorcom łatwo wymieniać dane z klientami, nawet jeśli używają smartfona lub komputera. Brak obowiązku kosztownego faksowania w firmie pozwala zaoszczędzić pieniądze. Wirtualny faks jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, w związku z tym wielu odbiorców może nie wiedzieć, na jakiej zasadzie działa.

Co to jest wirtualny faks?

Działanie systemu odnosi się do mechanizmu wysyłania i odbierania faksów za pomocą sieci internetowej w przeciwieństwie do faksów korzystających z konwencjonalnych linii telefonicznych. Specyficznym mechanizmem wirtualnego faksu jest wykorzystanie serwera, który przy odbiorze konwertuje dane faksu otrzymane z linii telefonicznej na pocztę (najczęściej jako pliki PDF) i wysyła na wskazany adres e-mail. Natomiast w przypadku odwrotnej transmisji dane wysłane za pomocą smartfona są przekształcane w dane faksowe, które można przesłać na linię telefoniczną za pośrednictwem serwera faks, a podany numer faksu jest automatycznie wybierany i faksowany.

Wirtualny faks może wysyłać i odbierać faksy z urządzeń mobilnych, takich jak komputery osobiste czy smartfony. Umożliwia odbieranie wiadomości od klientów i partnerów biznesowych w każdym miejscu z dostępem do Internetu. Takie rozwiązanie prowadzi do poprawy wydajności pracy oraz polepsza komunikację w biznesie.

Jaka jest różnica działania wirtualnego faksu w porównaniu do tradycyjnych metod?

Tradycyjny faks papierowy to system, który przekształca znaki i obrazy odczytywane przez fax na sygnały elektryczne i wysyła je do miejsca docelowego za pośrednictwem linii telefonicznej. Innymi słowy, do wysyłania i odbierania korespondencji niezbędna jest maszyna faksująca i linia telefoniczna, z których nie można korzystać w dowolnym czasie i miejscu, np. podczas podróży. Wirtualny faks wysyła i odbiera dane dosłownie za pośrednictwem linii internetowej. Daje to możliwość działania w dowolnym miejscu i czasie, stricte na tej samej zasadzie co wiadomości e-mail. Jedynym wymogiem jest aktywne podłączenie do Internetu i urządzenie mobilne, takie jak komputer osobisty lub smartfon.

Spikon ofertuje wyjątkowo korzystną usługę wirtualnego faksu dla przedsiębiorców. Usługodawca zapewnia system faksowy wykorzystujący Internet, który umożliwia wysyłanie i odbieranie faksów w dowolnym miejscu i czasie pod warunkiem posiadania urządzenia mobilnego i połączenia internetowego. W przypadku konwencjonalnych faksów do wydrukowania odebranych danych wymagany jest dedykowany terminal i papier rolkowy.

Dzięki usłudze wirtualnego faksu w Spikon wiadomości można wysyłać i odbierać wprost ze strony internetowej, a dane faksu zapisane na serwerze Spikon dla każdego konta, można pobrać jako plik PDF, a następnie sprawdzić ich zawartość. Wirtualny faks jest potężnym narzędziem, które może poprawić wydajność pracy.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy złożyć wniosek na oficjalnej stronie internetowej Spikon (Załóż bezpłatne konto) lub zadzwonić na infolinię (+48 588 808 888). Wirtualny faks to innowacyjna usługa faksu internetowego, która może zastąpić tradycyjne faksy i znacznie obniżyć koszty eksploatacji w każdym biznesie.

Najważniejsze funkcje wirtualnego faksu w Spikon

  • Faksy mogą być wysyłane i odbierane przez Internet
    System wykorzystujący faks internetowy umożliwia wysyłanie i odbieranie faksów bez konieczności korzystania z linii telefonicznej. Każdy użytkownik, który ma urządzenie z dostępem do Internetu, takie jak komputer osobisty lub smartfon może od razu z niego korzystać.
  • Rozwiązanie dużo bardziej rozsądne niż konwencjonalny faks
    Porównując koszt za jeden miesiąc użytkowania wynoszący 3,44 zł netto miesięcznie + koszt każdego wysłanego faksu zgodnie z cennikiem połączeń Spikon, a opłatami za tradycyjny faks różnica jest kolosalna. W Spikon przedsiębiorcy nie potrzebują maszyny faksującej ani materiałów eksploatacyjnych, takich jak arkusze papieru do faksu.
  • Możliwość wysyłania i odbierania faksu ze smartfona lub laptopa podczas podróży służbowej
    Konwencjonalne faksy mogą być używane w większości przypadków tylko w siedzibie firmy, co ma znaczący wpływ na wydajność pracy. Możliwość wysyłania i odbierania faksów ze smartfonów i komputerów podczas podróży służbowych pozwala usprawnić pracę i zwiększyć dynamikę w firmie. Takie rozwiązanie pozwala prowadzić płynniejszy biznes i przekłada się bezpośrednio na wzrost obrotów w przedsiębiorstwie.

Wirtualny faks to nowoczesne rozwiązanie teleinformatyczne, które warto zaimplementować w każdym biznesie. Bądź innowacyjnym przedsiębiorcą i rozwiń skrzydła, wykorzystując technologię przyszłości. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z zespołem ekspertów Spikon.

Przewiń do góry Skip to content