Jak założyć wirtualne call center w rozwijającej się firmie?

Co znajdziesz w tym artykule:

Jeśli prowadzisz własną firmę, z pewnością wiesz, jak istotne jest dbanie o klienta. Stąd też wielu przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie Call Center. System umożliwiający codzienny kontakt z kontrahentami to sprawdzony sposób na zapewnienie obsługi na wysokim poziomie i z gwarancją zadowolenia dla obu stron. Czy jego wprowadzenie jest skomplikowane? Jak założyć Call Center w wariancie wirtualnym?

Czym jest wirtualne call center i jak działa?

Wirtualne Call Center pozwala na łączność oraz obsługę klienta z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej lub przez odpowiednio dostosowany telefon obsługujący telefonię VoIP. Voice over Internet Protocol (VoIP) jest formą transmisji danych głosowych przy użyciu łącza internetowego lub też odrębnych sieci posługujących się protokołem IP. Dzięki niej możliwe jest nawiązywanie kilku połączeń w tym samym czasie, bez uszczerbku na jakości rozmów. Patrząc na nią jako na system zorganizowany „w chmurze”, od razu można wykluczyć koszty inwestowania w drogi sprzęt, oprogramowanie czy podnajem biura firmowego pod prowadzenie obsługi klasycznego Call Center.

Jak szybko i sprawnie założyć call center?

Założenie naszego wirtualnego Call Center jest niezwykle proste i wygodne! Wystarczy, że wejdziesz na naszą stronę i klikniesz przycisk „załóż bezpłatne konto”, wykupisz usługę i ją poprawnie skonfigurujesz. Informacji na temat funkcjonalności oraz konfiguracji usług udziela dział BOK pod numerem: 58 880 88 88.

Nasza kampania Call Center umożliwia wyznaczonym użytkownikom wgląd do kluczowych składowych systemu za pomocą loginu i hasła. To oznacza, że Twój pracownik będzie potrzebować jedynie urządzenia łączącego z Internetem, by móc skorzystać z dostępnej funkcjonalności. Takie udogodnienie usprawnia proces wdrożenia wymiany informacji między firmą i klientem oraz skreśla z listy wydatków wiele kosztów powiązanych z całym przedsięwzięciem, w tym bezpośrednio skojarzonych z opłatami połączeń, które w przypadku kampanii są nieporównywalnie niższe niż przy standardowych rozwiązaniach. Biorąc do tego pod uwagę łatwość, z jaką możesz założyć Call Center, wydaje się to opcją z pewnością wydajną i godną zainteresowania.

Twój panel administracyjny wyposażony będzie w usługi całkowicie konfigurowalne, którymi możesz dowolnie zarządzać i określić na przykład:

  • przydział kampanii do poszczególnych pracowników,
  • rodzaj tła dźwiękowego dostępnego przed nawiązaniem połączenia,
  • treść komunikatu informującego klienta, ile czasu zajmie oczekiwanie na rozmowę z konsultantem,
  • liczbę połączeń oczekujących względem przypadających na jednego pracownika obsługującego infolinię.

Po założeniu Call Center zyskasz także wgląd w kluczowe parametry analityczne. W panelu dostępny jest system identyfikujących oraz ewidencjonujący połączenia. Dzięki niemu zyskujesz pełen nadzór nad jakością realizowanej obsługi klienta oraz dostęp do szeregu raportów i wykresów ułatwiających prowadzenie poszczególnych kampanii.

Czy warto założyć Call Center i z niego korzystać?

Kampanie realizowane w ramach założonego Call Center pozwalają na ponoszenie wyraźnych oszczędności zarówno związanych z brakiem konieczności zakupu licencji, jak i specjalnie dostosowanego sprzętu. Znacznie niższe koszty dotyczą ponadto procesów wdrożeniowych, serwisowania czy zarządzania i podtrzymywania infrastruktury. Wybierając wirtualne Call Center nie jesteś obarczony tego rodzaju wydatkami.

Jednocześnie zyskasz:

  • brak problemów z zaimplementowaniem systemu,
  • łatwość dostępu do już zorganizowanej przestrzeni z gotową do użytku funkcjonalnością przygotowaną pod Twoje potrzeby,
  • szybki wgląd do najważniejszych danych analitycznych uwidaczniających produktywność oraz zaangażowanie pracowników.

Jeśli nadal się wahasz lub nie wiesz, jak założyć Call Center, które będzie korzystną technologią dla Twojej firmy, skontaktuj się z przedstawicielami Spikon, by zdobyć najpotrzebniejsze wskazówki do działania!

Przewiń do góry Skip to content